BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

81.Tibeto dieta

Tibeto dieta

Tibeto dieta padės jums ne tik sulieknėti, bet ir pagerinti savijautą visumoje. Specialistai dietologai tvirtina, kad Tibeto dieta gali atjauninti organizmą ir prailginti gyvenimą. 

Tibeto dieta pagal savo esmę yra pieniška-vegetariška. Joje pateiktus produktus reikia valgyti lėtai, nedidelėmis porcijomis.

Tibeto dietos ypatumas yra tas, kad joje nėra jokios mėsos ir teikiama pirmenybė pagrindinai augaliniam maistui. Savaitės bėgyje reikia jos laikytis, o po to įtraukti į racioną truputį mėsos. Vėliau dietą kartokite. Tibeto dieta rekomenduoja daug vaisių bei daržovių.

Pirmadienis

Pusryčiai: puodelis pieno, nedidelis džiūvėsėlis.
Pietūs: 150 g virtų pupų. 200 g pomidorų, paprikos, svogūnų ir petražolių salotų. 1 didelis žalias obuolys arba apelsinas.
Vakarienė: 250 g sutarkuotų baltagūžių kopūstų, užpiltų citrinos sultimis. 150 g bet kokių vaisių, 1 stiklinė mineralinio vandens.

Antradienis

Pusryčiai: 1 stiklinė mineralinio vandens. 1 didelis obuolys.
Pietūs: 200 g virtos žuvies, 200 vaisių (obuolių, kriaušių, slyvų arba kitų vaisių) salotų. 1 apelsinas.
Vakarienė: 250 g aguročių, keptų augaliniame aliejuje, 3 pomidorai, 1 nedidelė riekelė duonos, 1 stiklinė pomidorų sulčių.

Trečiadienis

Pusryčiai: 1 stiklinė pieno, 2 džiūvėsėliai.
Pietūs: 200 g virtų pupelių, 200 g pomidorų, svogūnų, šviežių agurkų ir česnako skiltelių salotų, užpiltų augaliniu aliejumi.
Vakarienė: 200 g virtų, stambiai tarkuotų burokų. 2 obuoliai, apelsinas, nedidelis gabalėlis duonos, 1 pomidoras. 1 stiklinė pomidorų sulčių.

Ketvirtadienis

Pusryčiai: 1 stiklinė mineralinio vandens, 1 nedidelė bandelė.
Pietūs: 250 g virtos žuvies, 200 g bet kokių daržovių salotų, 1 stiklinė natūralių obuolių sulčių.
Vakarienė: 200 g virtų ankštinių pupelių, 200 g nevirtų trintų morkų, užpiltų augaliniu aliejumi ir česnaku. 1 puodelis arbatos ir nedidelis džiūvėsėlis.

Penktadienis

Pusryčiai: 1 stiklinė pieno, nedidelė bandelė.
Pietūs: 200 g. supjaustytų raudonųjų kopūstų, užpiltų citrinos sultimis. 1 stiklinė jogurto, 2 obuoliai.
Vakarienė: 200 g virtos žuvies, 200 g baklažanų, pakeptų augaliniame aliejuje su nedideliu morkų kiekiu. Nedidelis juodos duonos gabalėlis. 1 stiklinė mineralinio vandens.

Šeštadienis

Pusryčiai: 1 stiklinė obuolių sulčių, apelsinas.
Pietūs: 200 g trintų morkų, užpiltų augaliniu aliejumi, 200 g pomidorų, paprikos ir svogūnų salotų. 1 stiklinė mineralinio vandens.
Vakarienė: 150 g sūrio, 2 džiūvėsėliai. 100 g braškių. 1 stiklinė vandens arba du indeliai jogurto.

Sekmadienis

Pusryčiai: 1 stiklinė pieno, 20 džiūvėsėliai.
Pietūs: 250 g virtos žuvies, 250 g baltagūžių kopūstų salotų, užpilų citrinos sultimis, 1 stiklinė mineralinio vandens.
Vakarienė: 200 g virtų pupelių, 100 g sūrio, 250 g bet kokių vaisių, 1 stiklinė mineralinio vandens arba obuolių sulčių.
   
Tibete medicina – tai viena iš penkių pagrindinių mokslo šakų, vadinamų Rig Ne Čeva Nga. Iš senų senovės Tibeto gydymo menas atkeliavo iki šių dienų. Žmonės perduodavo žinias iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą, kol vėliau, visa sukaupta patirtis buvo surinkta ir užrašyta. Šalti upės akmenys - gydyti karščiavimui ar įkaitinti akmenys - šalčio ligoms gydyti, lydytas sviestas - kraujavimui stabdyti bei hemorojui gydyti ir daugelis kitų terapijos būdų, atkeliavusių iš senų senovės, naudojami Tibeto medicinoje ir šiandien.

Manoma, kad Tibeto medicinai mažiausiai 5000 metų. Remiantis senąja religija Bon, pirmasis medicinos tekstas Men Bum Kar Nag Khar Sum(Trispalvis Medicinos Traktatas) atsirado apie 1000 metus prieš mūsų erą, Šang-Šungo karalystėje. Vėliau, 7-ame amžiuje, Tibete pasklidus budizmui, senoji religija Bon buvo išstumta iš vyraujančių pozicijų ir netgi ilgą laiką persekiojama. 12-ame amžiuje, vienas žymiausių Tibeto istorijoje gydytojų, Jutok Jonten Gonpo jaunesnysis (1126-1202), parašė vieną pagrindinių Tibeto medicinos traktatų Gjud Ši, nors pasak Bono pasekėjų tai ne kas kita, o tik perrašytas Bono traktatas, kuris vadinamas Bum Ši. Kaip bebūtų, Gjud Ši ir šiais laikais laikomas Tibeto medicinos šerdimi, o Jutok Jonten Gonpo jaunesniojo įnašas į Tibeto mediciną neabejotinas.

Tradiciškai Tibeto medicinoje išskiriami keturi gydymo metodai: dieta, gyvenimo būdo korekcija, vaistų terapija bei gydomųjų procedūrų taikymas. Taip pat taikomi ezoteriški gydymo būdai – amuletai, mantros bei ritualai. Gydimas dieta bei gyvenimo būdo korekcija savaime taikomas tik pradinėje ligos stadijoje ir dažniausiai jie tik papildo gydimą vaistais. Tas pats būdinga ir gydomosioms procedūroms. Tad pagrindinis gydimo metodas taikomas Tibeto medicinoje - gydimas vaistais. 

Nuo senovės Tibeto medicinos gydytojai – amči rinko ir užrašinėjo daugekomponenčių vaistų receptus, jų gaminimo technologijas, indikacijas bei vaistų įšventinimo ar suteikimo vaistams magiškos galios metodus. Tokios receptų knygos buvo stropiai saugomos nuo pašaliečių ir buvo perduodamos išimtinai šios tradicijos laikytojams.


Rodyk draugams

Komentarai (4)

 1. Erst:

  dieve, cia tiek daug dietu kad sunku net pasirinkti butu:)

 2. Anonimas:

  tiesiog dietos mano silpnybe .
  nesakau kad as ju laikausi, bet tiesiog tai idomu!
  :)

 3. Anonimas:

  Atsiprasau uz neetiska klausima, bet gal turi valgymo sutrikimu?

 4. vaja:

  dieta-gera,tik vertime neparasyta,kad pienas turi buti neriebus ir sekmadieni varske irgi neriebi.Kas domisi smulkiau gali paskaityti-”tibetan diet”puslapyje.Sekmes metant svori!

Rašyti komentarą